mobil
herb
  • slidebg1
  • slidebg1
  • slidebg1
  • slidebg1
  • slidebg1
Miasteczko rowerowe
w Limanowej
Zostały zakończone prace budowy miasteczka rowerowego, które powstało w sąsiedztwie ścieżki zdrowia nad potokiem Sowlinka na ul. Kusocińskiego (tzw. „Bulwary”). W najbliższym otoczeniu znajduje się boisko sportowe, siłownia plenerowa, droga rowerowa oraz tereny zieleni rekreacyjnej.
 
 
Miasto Limanowa zrealizowało zadanie pn.: Budowa Miasteczka Ruchu Drogowego w Limanowej w ramach konkursu pod nazwą: "Budowa miasteczek ruchu drogowego (rowerowego) w województwie małopolskim".
 
Inwestycja polegała na budowie jezdni i ścieżek rowerowych o powierzchni utwardzonej wynoszącej 1191 m2 oraz budowie małej architektury związanej z tematyką miasteczka ruchu drogowego i rekreacją (znaki drogowe, ławki, architektura zabawowa, kosze na śmieci itp.). Inwestycję wykonywał Miejskie Zakład Gospodarki  Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o.
 
Koszt inwestycji to ok. 280 tys. zł, z czego miasto uzyskało z Województwa Małopolskiego dotację w wysokości 50%.
 
Miasteczko, które nadzorowane będzie przez Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, czynne będzie w okresie letnim od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 8.00 do 20.00 (w okresie wiosennym i jesiennym do godz. 18.00).
 
Budowa Miasteczka Ruchu Drogowego (Rowerowego) ma na celu stworzenie miejsca gdzie poprzez zabawę podczas korzystania z infrastruktury drogowej, dzieci i młodzież zostanie przygotowana do umiejętnego poruszania się po drogach publicznych. Miasteczko będzie służyć do nauki zasad ruchu drogowego, przeprowadzania konkursów z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz egzaminów na kartę rowerową. Z miasteczka będą mogły korzystać osoby indywidualne oraz grupy zorganizowane pod opieką  wychowawców, rodziców lub osób przeprowadzających egzamin na kartę rowerową.
 
 
 
Inwestycja realizowana przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu "Budowa miasteczek ruchu drogowego (rowerowego) w województwie małopolskim".