mobil
herb
  • slidebg1
  • slidebg1
  • slidebg1
  • slidebg1
  • slidebg1
  • slidebg1
  • slidebg1
  • slidebg1
  • slidebg1
Nowy Parking
pod Placem Targowym
Większa przestrzeń, zadaszenie, bezpieczeństwo, budynek socjalny z sanitariatami oraz pierwsze 30 minut GRATIS, to argumenty które przyciągają coraz więcej kierowców na dwupoziomowy parking pod nowym placem targowym przy ul. Bulwary. Na kierowców czeka 70 miejsc postojowych na dwóch poziomach: poziomie żółtym - 02 oraz poziomie różowym - 01. Parking czynny jest od poniedziałku do piątku od 6.00-17.00 oraz w soboty od 6.00 – 14.00. Opłaty są równie przyjazne dla kierowców. Pierwsze 30 minut gratis, pierwsza godzina 1 zł, dopiero kolejne godziny 3 złote. Na każdym poziomie rozstawione są bramki, a opłaty parkingowe uiszcza się w parkometrze na płycie placu. W tym miejscu opiszemy całą procedurę  automatycznej obsługi  na parkingu:
1. Po podjechaniu do szlabanu wjazdowego należy nacisnąć przycisk na konsoli i wówczas zostanie wydrukowany bilet wjazdowy.
2. Po pobraniu biletu przez kierowcę szlaban się podniesie i można wjechać na parking.
3. Po dokonaniu zakupów na placu jak wejdziemy na klatkę schodową zobaczymy parkomat – kasę. Do tej kasy należy włożyć bilet wjazdowy. Kasa  sprawdzi czas postoju i jeżeli postój był nie dłuższy niż 0,5 godz. to  kasa wyda nam bilet wyjazdowy. Jeżeli czas był dłuższy to na ekranie zobaczymy kwotę, którą trzeba wpłacić wrzucając monety. Kasa przyjmuje monety 5 zł, 2 zł, 1 zł, 50 gr, 20 gr oraz 10 gr. Kasa wydaje resztę. Po wpłaceniu kasa wyda nam bilet wyjazdowy.
4. Na parkingu wsiadamy do samochodu i podjeżdżamy do szlabanu wyjazdowego .
5. Obok szlabanu znajduje się konsola z czytnikiem kodu kreskowego z biletu wyjazdowego i do tego czytnika należy zbliżyć bilet miejscem z kodem kreskowym.
6. Czytnik odczyta bilet wyjazdowy , otworzy się szlaban i możemy wyjechać. Opis ten podajemy aby każdy zobaczył, że cała procedura jest bardzo prosta. Dodatkowym atutem nowego parkingu są nowoczesne, przystosowane do potrzeb niepełnosprawnych sanitariaty, umieszczone na każdym poziomie parkingu. Korzystający z nowego parkingu chwalą estetykę inwestycji,  większą przestrzeń, dostępność toalet.


„Kiedyś chcąc pójść na targ trzeba było samochód zostawiać w centrum, bo sukcesem było znaleźć miejsce postojowe – mówi jeden z mieszkańców Limanowej, a teraz kultura – piętrowy parking, toalety i nowoczesność”. Parking służyć ma użytkownikom nowego placu targowego, jaki wybudował samorząd Miasta Limanowa. Koszt całej  inwestycji (plac targowy parkingi) wyniósł 6,5 mln zł ale z budżetu miasta wydaliśmy niecałe 4,3mln złotych bo odzyskaliśmy podatek VAT w wys. ok.  1,2 mln. zł oraz uzyskaliśmy dotację 1 mln zł ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.


Nowe targowisko powoli otwiera swoje podwoje. Otwierane są wciąż nowe stanowiska handlowe. Kupujący nabierając przekonania, zaczynają częściej odwiedzać nowe miejsce handlu. Plac targowy MÓJ RYNEK wraz z nowoczesnym parkingiem, to zupełnie nowa jakość dla handlujących i kupujących. Mój Rynek to kolejna inwestycja limanowskiego samorządu, która sprawia, że Limanowa jest postrzegana jako miasto nowoczesne, rozwijające się, korzystające z unijnych pieniędzy i przyjazne mieszkańcom i naszym gościom.